Jak prać pościel ?

jak często zmieniać pościel

jak często zmieniać pościel

Nasze łóżko oraz sypialnia to miejsca w którym spędzamy średnio 1/3 naszego życia, warto zatem zadbać aby zawsze było świeżo i czysto. Zatem aby zadbać o czystość i świeżość naszej sypialni warto wiedzieć jak prać pościel.

Najważniejszym aspektem jest to aby przeczytać metkę i prać pościel tak aby uzyskać czystość ale również abyśmy nie zniszczyli swojej ulubionej pościeli, zatem stosujemy się do zaleceń producenta. Niestety nie ma jednej reguły do tego jak prać pościel ponieważ na rynku są dostępne pościeli wykonane z różnych materiałów , takich jak : bawełna , satyna kora czy flanela. Warto zatem przeczytać metkę oraz dostosować program prania do danego gatunku materiału. Po wypraniu pościel musi całkowicie wyschnąć , i po prasowaniu powinna być idealnie sucha, wtedy nadaję się do złożenia w kostkę i schowania. Należy również pamiętać że nowa pościel powinna być przed pierwszym założeniem wyprana. Mimo że kupujesz i używasz pościeli 100% bawełnianej to tak zlecą się wypranie przez pierwszym użyciem.

Jak często zmieniać pościel

Nie ma tu sztywnej zasady czy reguły , jednak warto pamiętać że w pościeli żyją różne roztocza oraz bakterie , dlatego zaleca się zmianę pościeli raz na tydzień. Co za tym idzie warto mieć przynajmniej dwa a najlepiej trzy komplet pościeli , ponieważ mamy wtedy zapas na zmianę i spokojnie można wybrać daną pościel , co więcej mając trzy komplet nie musimy od razu prać jednego kompletu możemy poczekać aż nazbiera się więcej kompletów pościeli- prosta oszczędność oraz ekologia. Należy jednak pamiętać aby były one spójnie kolorystycznie i aby jedna pościel nie zafarbowała innych.

Bardzo ważny aspektem jest też wietrzenie sypialni najlepiej rano oraz wieczorem przed snem , nasz pościel zrobi się świeża i pachnąca.

 Jak często zmieniać pościel u dzieci .Tu należy tak samo często zmieniać pościel jak u dorosłych oraz posiadać większy zapas pościeli na przebranie. Dzieci częściej chorują mniemają gorączki co prowadzi do pocenia się w nocy , wtedy może się okazać że pościel trzeba zmienić codziennie np. przez tydzień gdy nasz maluch choruje. Warto zadbać aby mieć kilka kompletów pościeli na zmianę. Nie wolno zapomnieć również o częstej zmianie prześcieradła. Jest to tak samo ważne jak w przypadku pościeli.

 Jak często prać i zmieniać prześcieradło.

Tu tak samo jak w przypadku pościeli czytam metkę produktu dostosowujemy program pralki. Prześcieradło powinno zmieniać się razem z pościelą , wtedy mamy zapewniony czysty zestaw do snu.

W czym prać pościel ?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedz , ponieważ na rynku są setki produktów , proszków oraz płynów do prania , bądź kapsułek. Warto przyjrzeć się składowi danego produktu i odrzucić od razu te które mają w składzie : fosforany , konserwanty , sztuczne barwinki oraz syntetyczne perfumy. Mu jak również nasze dzieci mają bezpośredni kontakt z pościelą jak również prześcieradłem , dlatego stosowanie nie odpowiednich środków może podrażniać oraz uczulać.

Ile pościel i prześcieradeł zatem posiadać?

Tak jak pisaliśmy wcześniej warto mieć zapasa tzw bufor na zmianę , czas prania oraz suszenia oraz na niespodziewane okoliczności takie jak gorączka , przyjazd gości którzy zostaną na noc, pobrudzenie pościel przez dziecka bądź naszego pupila.

Jeśli szukają Państwo dobrej oraz porządnej pościeli serdecznie zapraszamy do naszego działu z pościelą : https://posciel-szpulka.pl/posciele/

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu oraz serdecznie pozdrawiamy.