...

Jak szybko posprzątać pokój.

jak posprzątać pokój

jak posprzątać pokój

Jak sprzątać z przyjemnością.

W tym artykule postaramy się omówić jak szybko posprzątać pokój ale również zrobić to z przyjemnością.

Jak zabrać się do sprzątania ?

Każdy tak ma że próbuje się zabrać za sprzątanie , jednak tu ktoś zadzwoni ,a tu może na chwilę zerknę na Facebooku tu może zobaczę co nowego na netflix, mówiąc krótko robimy wszystko aby nie zacząć sprzątać. Jest to tak zwana prokrastynacja czyli odwlekanie zadania jakim jest posprzątanie pokoju. Więc jak z tym walczyć? Odpowiedz jest bardzo prosta porostu zrób to teraz i miej wolny czas później na swoje przyjemności które będą jeszcze milsze gdy będziesz przebywać w swoim świeżo posprzątanym pokoju.

Gdy już uznamy że i tak musimy posprzątać i lepiej to zrobić teraz nic odwlekać to na później zaczynamy.

Jak umilić sobie domowe porządki? Na to pytanie jest tak naprawdę jeden prosty sposób a mianowicie muzyka. Nic tak nie umili naszych codziennych prac domowych jak ulubiona piosenki lub play lista. Jeśli nie będzie to przeszkadzać reszcie domowników możemy puścić ją na głośnikach , jeśli jednak będzie to przeszkadzać można użyć słuchawek.

Ok więc tak jesteśmy już mentalnie przygotowani do sprzątania , mamy ustawione swoje ulubione utwory więc przystępujemy do dzieła.

Przed rozpoczęciem sprzątania przygotowujemy sobie wszystkie potrzebne rzeczy. Teraz w punktach przedstawiam Ci co najlepiej robić po kolei aby się jak najmie napracować i szybko posprzątać pokój lub dom. Teraz krok po kroku dowiesz się jak szybko posprzątać pokój.

 

Etapy sprzątania pokoju.

1. Sprzątnie zaczynamy od wyrzucenia wszystkich śmieci które znajdują się w pokoju. Warto pamiętać o segregacji , dlatego jeśli masz tworzywa sztuczne np butelki po coli i np. kartonowe opakowania użyj proszę odpowiednich worków lub pojemników.

2.Nasz pokój nie posiada już śmieci, więc teraz należy wynieść z niego wszystkie przedmioty które nie powinny się w nim znajdować. Kiedyś często zdarzało mi się gromadzić rzeczy w swoim pokoju które nie powinny się tam znajdować co powodowało dalsze pogłębianie się bałaganu.

3.Następnym krokiem będzie wyniesienie wszystkich brudnych ubrań i bielizny do kosza do prania.

4.Gdy już opróżniliśmy nasz pokój z śmieci, oraz niepotrzebnych rzeczy przyszedł czas na to co wszyscy najbardziej lubimy czyli ścieranie kurzy. Bierzemy w rękę mokrą bądź wilgotną szmatkę i ścieramy wszystkie meble , blaty , półki i szafki. Suchą szmatką natomiast ścieramy kurze z urządzeń elektrycznych takich jak telewizor , laptop, monitor itp.

5.Czyste ubrania złóż ładnie w kostkę i pochowaj do szafy , pomoże Ci to szybciej znaleźć szukane ubranie przez co zaoszczędzisz czas.

6.Teraz warto zaścielić nasze łóżko oraz poprawić pościel i tu magiczny trik wystarczy że ładnie wyrównasz kołdrę , ułożysz poduszki ,całość nakryjesz narzutą lub kocem i odrazu wszystko wygląda schludnie i elegancko.

7.Umyj szyby w meblach lub drzwiach używając do tego płynu do szyb.

8.Jeśli posiadasz wykładzinę lub dywan odkurz go, po tym weź mopa i przemyj podłogę.

9.Na koniec warto otworzyć okno i wpuść świeże powietrze na około 10-15 min. Staraj się wietrzyć przynajmniej raz dziennie swój pokój ,przy takim sprzątaniu z pewnością będzie Ci się lepiej w nim przebywać jak również spać.

Gdy już wszystko mamy posprzątanie jest miło i przyjemne jesteśmy szczęśliwi , czujemy że zrobiliśmy dobrą robotę.

Jak utrzymać czystość w mieszkaniu ?

Abyśmy nie musieli co kilka dni zabierać się od nowa za sprzątanie warto wyrobić w sobie kilka nawyków , a tak naprawdę zamienić złe nawyki na dobre.

A teraz konkretne przykłady :

– Nawyk zostawiania brudnych naczyń w pokoju -zamieniamy ten nawyk że zawsze po posiłku odnosimy naczynia do zmywaki.

-Nawyk zostawiania brudnych ubrań na łóżku -zamieniamy na to od razu odnosimy brudne ubrania do kosza.

-Śmieci które zostawiliśmy w pokoju na biurku , krześle – wstawiamy kosz lub kosze ( segregacja) i wrzucamy śmieci do koszy , raz na 2-3 dni opróżniamy kosz.

-Raz dziennie a najlepiej dwa razy wietrzmy pokój-jest to bardzo ważne i ma wiele zalet.

Podaliśmy kilka przykładów najlepiej zrobić listę złych nawyków które powodują to że w domu , czy pokoju mamy bałagan i zamieniamy te nawyk na takie które sprawią że nie wielkim ale stałym wysiłkiem zapewnimy sobie czystość ład i porządek.

Dlaczego warto dbać o prządek i czystość ?

Jest klika bardzo istotnych zalet prządku w domu :

-Jesteśmy szczęśliwsi i lepiej się czujemy w czystym i posprzątanym pomieszczeniu.

-Nasi wpół-domownicy również lepiej się czują , jest miej konfliktów.

-Lepiej nam się wypoczywa oraz milej spędza czas.

-Oszczędzamy czas ! Tak mówię poważnie czas który jest największym dobrem jakie ma człowiek.

Przypomnij sobie ile razy rano wstałeś i szukałeś np.: skarpetek i dopasowałeś je do pary ? Niby nic

ale jeśli daną czynność powtarzasz przez 7 dni w tygodniu razy 3-4 min to przez 365 dni tracimy ponad 24 godziny czyli raz w roku tracimy jeden dzień na szukanie skarpetek. Przykładów można mnożyć. Także zmieniając drobne złe nawyk uporządkowane i pożyteczne możemy nie tylko uniknąć porannej frustracji ale również zyskać dużo dodatkowego czasu który możemy wykorzystać na przyjemności.

Jeśli interesuje Ciebie temat oszczędzania czasu gorąco polecam książkę na której częściowo zainspirowałem się pisząc ten artykuł o nazywa się 48-godzinna doba. Znajdziesz tam wiele cennych porad.

Chciałbym również zaprosić Ciebie ,do odwiedzin naszego sklepu z najlepszą pościelą na świecie : www.posciel-szpulka.pl

Drogi czytelniku dziękujemy za dotarcie do końca artykułu ,,jak szybko posprzątać pokój”.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego !

Pościel Szpulka