Jak zorganizować Piżama Party dla dzieci ?

Piżamy Party dla dzieci

Piżama party to nocna impreza dla dzieci, której uczestnicy mają na sobie bieliznę nocną. Stanowi ona sporą atrakcję i źródło niezapomnianych wspomnień. Młodzi ludzie zazwyczaj spotykają się za dnia, aby razem miło spędzić czas. Nocne zabawy zazwyczaj zarezerwowane są dla dorosłych. Od tej zasady obowiązują jednak pewne wyjątki. Podpowiadamy, jak zorganizować najlepszą piżama party dla dzieci. Już dziś skorzystaj z poniższych wskazówek i przygotuj się na to niezwykłe wydarzenie!

Dlaczego warto zorganizować piżama party?

Choć piżama party nie jest w Polsce tak popularnym rozwiązaniem jak w Stanach Zjednoczonych, to warto zorganizować taką zabawę dla swoich pociech. Już kilkuletnie dzieci zdobywają umiejętności społeczne. Uczą się nawiązywania kontaktu z rówieśnikami, wypracowywania kompromisów, dzielenia zabawkami oraz otwartej komunikacji. Piżama party stanowi formę wspierania rozwoju psychospołecznego młodych ludzi. Ponadto dzieci oprócz zajęć pozalekcyjnych potrzebują również odrobiny beztroski.

Lekcje gry na fortepianie czy karate niewątpliwie pozwalają im rozwijać talenty. Jednak psycholodzy przestrzegają przed zapełnianiem całego terminarza młodych ludzi niekończącą się listą obowiązków. To może bowiem skutkować chronicznym zmęczeniem i apatią. Jednocześnie specjaliści zauważyli, że dzieci stanowczo za mało poruszają się. Piżama party stanowi doskonałą okazję do regeneracji i aktywności fizycznej. Trzeba tylko zapewnić dzieciom odpowiednie warunki i atrakcje.

Jak zorganizować najlepszą piżama party dla dzieci? Zaproś odpowiednie osoby!

Organizując nocną zabawę dla dzieci, warto uwzględnić głos swojej pociechy, wszak to właśnie ona ma czerpać ze spotkania mnóstwo satysfakcji. Warto zapytać ją o to, z kim chciałaby spędzić czas w miłej atmosferze. Może się okazać, że grono znajomych dziecka w ostatnim czasie uległo powiększeniu, gdyż do klasy czy grupy przedszkolnej dołączył nowy kolega. Młodzi ludzie dość łatwo nawiązują nowe znajomości, gdyż mają ku temu mnóstwo okazji. Uczęszczają nie tylko do szkoły, ale też na zajęcia pozalekcyjne i spędzają czas na osiedlowym placu zabaw.

Warto zapytać swoje dziecko, kogo chciałoby zaprosić na piżama party. Następnie należy skontaktować się z rodzicami wszystkich kolegów, aby przedstawić im plan imprezy. Wiele osób zwraca uwagę na to, aby dziecięca zabawa była odpowiednio nadzorowana przez dorosłych. Warto zatem zaznaczyć, kto będzie spędzał czas z młodymi ludźmi i dbał o ich bezpieczeństwo.

Lista niezbędnych rzeczy na piżama party – przekaż ją rodzicom zaproszonych dzieci

Piżama party dla dzieci to nie lada atrakcja, ale wymaga ona odpowiedniego przygotowania przez wszystkich uczestników nocnej zabawy. Podczas rozmowy z rodzicami kolegów swojej pociechy warto wspomnieć o warunkach, jakie obowiązują. Np. poprosić ich, aby spakowali swoim dzieciom ich ulubioną maskotkę, poduszkę, szczoteczkę do zębów i gustowną piżamę, w razie konieczności również materac do spania. Pozwoli to uniknąć wielu niedomówień i niedogodności podczas nocnej zabawy. Jeśli piżama party ma charakter składkowy, warto poprosić każdego rodzica o przygotowanie jakiejś przekąski.

Wysokiej jakości piżamy dziecięce utrzymane w aktualnych trendach – jak wybrać odpowiednią?

Nocna zabawa dla dzieci, jaką jest piżama party, nie bez powodu nosi swoją nazwę. Nie zakłada się na nią sukienek czy bluzki i jeansów. Podczas niej obowiązuje noszenie piżam. Warto zawczasu zadbać o to, aby pociecha posiadała wygodne ubranie wykonane z przewiewnej tkaniny, które jednocześnie pozostaje zgodne z aktualnymi trendami. Modne i komfortowe piżamy dziecięce znajdziesz tutaj: https://posciel-szpulka.pl/pizamy-dla-dzieci/. Zadbaj o to, aby wybrany model odpowiadał młodemu człowiekowi w 100%. Przed złożeniem zamówienia skonsultuj wybór piżamy dziecięcej ze swoją pociechą. Zaakceptuj decyzję młodego człowieka. W ten sposób pokażesz, że liczysz się z jego zdaniem. To ważna lekcja asertywności, która utwierdza dziecko w przekonaniu, że warto wyrażać swoje opinie.

Jakie gry i zabawy dla dzieci sprawdzą się podczas piżama party?

Wielu rodziców zastanawia się, jak zorganizować najlepszą piżama party dla dzieci. Klucz do sukcesu stanowi przygotowanie zabaw adekwatnych do ich wieku oraz zainteresowań. Np. starsze dzieci uwielbiają planszówki. Niektóre gry są tak fascynujące, że bez reszty wciągają młodych ludzi. Warto jednak zawczasu zadbać o to, aby uwzględniały liczbę zaproszonych dzieci. Jeśli jakaś planszówka została zaprojektowana z myślą o 4 uczestnikach, to nie sprawdzi się przy 6 nastolatków. Analogicznie gra dla 10 osób może okazać się bezużyteczna przy 5.

Ponadto przy wyborze planszówek należy zwrócić uwagę na to, czy jest ona znana wszystkim dzieciom lub ma na tyle proste zasady, iż wszyscy dość szybko je przyswoją. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również karty. Te posiadają wielofunkcyjny charakter, posłużą do gry w tysiąca, remika czy makao. Przy większej grupie zaproszonych dzieci warto zaopatrzyć się w kilka talii kart.

Poczęstunek  – uwzględnij potrzeby wszystkich uczestników!

Nawet najlepsza zabawa podczas piżama party nie może odbyć się bez poczęstunku. Młodzi ludzie prędzej czy później poczują głód, który trzeba będzie jakoś zaspokoić. W dzisiejszych czasach przygotowanie poczęstunku nie jest prostą sprawą. Niestety, w ostatnich latach obserwuje się wzrost zachorowań na alergie i nietolerancje pokarmowe. W rezultacie wiele dzieci musi unikać glutenu czy laktozy, gdyż te składniki mogą wywołać szereg niepożądanych objawów. Aby temu zapobiec, przed planowaną imprezą należy porozmawiać z każdym z rodziców i zapytać go o kwestie dotyczące menu.

Aby niczego nie pomylić, informacje o ewentualnych alergiach i nietolerancjach warto zapisać w notatniku. Przy przygotowywaniu posiłków należy zwrócić uwagę nie tylko na przepis, ale też skład poszczególnych produktów. Np. pizza dla osób z nietolerancją laktozy może być przygotowana z sera bez laktozy, jednak cukier mleczny może zawierać gotowa przyprawa. Podczas zakupu należy dokładnie wczytać się w skład poszczególnych artykułów spożywczych. Jeśli na opakowaniu znajduje się adnotacja: „wyrób może zawierać śladowe ilości laktozy”, należy rozejrzeć się za innym.

Jakie filmy na piżama party sprawdzą się najlepiej?

Choć piżama party dla dzieci często upływa pod znakiem planszówek, gier komputerowych, zabawy w kalambury i wojny na poduszki, to czasem pojawia się zapotrzebowanie na film. Maluchy preferują bajki animowane np. z Psim Patrolem. Natomiast nastolatki chętnie oglądają filmy młodzieżowe. Niewątpliwie produkcja powinna być dostosowana do wieku wszystkich dzieci i pozbawiona scen nieobyczajnych czy nasyconych agresją. Warto zawczasu przygotować kilka propozycji, gdyż nigdy nie wiadomo, która z nich przypadnie do gustu zaproszonym gościom.

Piżama party to impreza dla dzieci, do której trzeba się przygotować. Warto ją jednak zorganizować, gdyż sprzyja zacieśnianiu więzi z rówieśnikami. Ponadto stanowi odskocznię od codzienności, która często upływa na nauce i zajęciach pozalekcyjnych. Młodzi ludzie są dziś narażeni na ogromny stres, który należy niwelować, zapewniając im relaks dostosowany do ich wieku. Piżama party może również pełnić rolę imprezy urodzinowej.