...

Pościel na dzień babci i dziadka

pościel na dzień babci

pościel na dzień babci

Babcia i dziadek jak drudzy rodzice

Babcia i dziadek to jedne z najważniejszych osób w życiu najpierw maluszka, a później dorosłego, młodego człowieka. Kiedy jesteśmy mali, dziadkowie uczestniczą w wychowaniu, pomagają, czytają wspaniałe baśnie. Zostają z wnukami, kiedy te są przeziębione, a mama musi iść do pracy. Z babcią można uczyć się piec ciasta i przygotować herbatkę dla misiów i lalek, dziadek zabierze nas na spacer i lody. O babci i dziadku należy pamiętać przez cały rok, ale są w roku dwa szczególne dni, kiedy to dziadkowie mają swoje wyjątkowe święto. W styczniu wypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wówczas dobrze jest podarować ukochanym dziadkom najlepszy prezent.

Pościel – najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka

Co roku stajemy przed trudnym wyborem, jaki wybrać prezent dla dziadków z okazji ich święta. Taki, który na pewno im się przyda. Powinien być dobrej jakości, ładny, ale też dobrze by było, aby był użyteczny. Wszystkie te kryteria spełnia porządnie uszyta pościel, która z pewnością przyda się w długie, chłodne, zimowe noce. Piękna pościel z oryginalnym wzornictwem, starannie uszyta ze dobrych jakościowo materiałów, to prezent wyjątkowy i zarazem praktyczny. Wręczając go, damy wyraz temu, że troszczymy się o dziadków, chcemy, aby było im przytulnie, wygodnie i ciepło.

Jaka pościel jest najlepsza dla babci i dziadka

Jeśli już wiemy, że jako prezent dla babci i dziadka doskonale sprawdzi się komplet pościeli, to teraz musimy dowiedzieć się, jaka pościel do spania będzie najlepsza dla dziadków. W końcu to jaką wybierzemy i przygotujemy do spania, będzie miało wpływ na sen i odpoczynek. Najważniejsze w tym przypadku są trzy aspekty, czyli:

  • Rozmiar

Rozmiar poszewki musi być idealnie dopasowany do rozmiaru kołdry. Za mała pościel sprawi, że kołdra wewnątrz będzie się niewygodnie zwijać, a za duża, że znaczna część poszewki będzie pusta.

  • Materiał

Jeśli chodzi o materiał, to od razu skreślmy z listy wszelkie pościele, które mają w sobie domieszkę lub są w całości wykonane ze sztucznych materiałów. Nie przepuszczają one powietrza, co nie jest zdrowe dla skóry i może powodować nadmierne wydzielanie się potu. Zdecydowanie nie służy to zdrowemu odpoczynkowi i sprzyja rozwojowi bakterii.

Najlepszym wyborem będzie tradycyjna pościel z bawełny, która doskonale „oddycha” i jest wytrzymała na pranie w wysokich temperaturach. To najwygodniejszy i najbezpieczniejszy w użytkowaniu materiał, który na szczęście jest teraz w modzie. Jeśli jednak zależy nam, aby komplet pościeli prezentował się wyjątkowo szykowanie i elegancko, warto wziąć pod uwagę pościel wykonaną z satyny bawełnianej. Materiału również naturalnego, ale ze względu na sposób produkcji, cechującego się niezwykłą gładkością i delikatnym połyskiem. Pościel satynowa wygląda naprawdę stylowo. Natomiast w przypadku kiedy nasi dziadkowie, jak większość starszych ludzi, to zmarzluchy, strzałem w dziesiątkę będzie pościel flanelowa. Miękka, puszysta i wyjątkowo ciepła.

  • Rodzaj zapięcia

W przypadku zapięcia pościeli, to wygodniejsze i zdecydowanie łatwiejsze w użyciu są pościele zamykane na zamek błyskawiczny. Nie ma też obawy, że guzik oderwie się i zgubi.

Piękna pościel – doskonały prezent na każdą okazję

Kiedy mamy już ustalony rozmiar, materiał i rodzaj zapięcia, przychodzi czas na wybór wzornictwa. W sklepie pościel-szpulka.pl proponujemy przepięknie zaprojektowane zestawy pościeli. Na przykład pewnym wyborem w przypadku pościeli dla babci i dziadka będzie pościel z subtelny, kwiatowy wzór. Ponadczasowy i klasyczny.

Natomiast jeśli nasi dziadkowie zgodnie podążają za najnowszymi trendami, możemy zdecydować się na pościel w bardzo modny, botaniczny wzór w kolorze butelkowej zieleni lub równie popularny, odważny, orientalny wzór marokański. Jeśli jednak brakuje nam pewności, jaką pościel woleliby seniorzy, na to również jest rada. Bezpiecznie jest wybrać pościel w jednym, konkretnym kolorze. Taka jednolita pościel po pierwsze będzie pasowała do każdego wystroju sypialni, a po drugie wpisuje się ona w najnowsze aranżacyjne i stylizacyjne trendy. Gładka, jednobarwna pościel uszyta niezwykle starannie z najlepszych jakościowo materiałów, wygląda elegancko i sprawi, że babcina sypialnia będzie prezentowała się niezwykle szykownie.

Najważniejsza jest pamięć

Jeśli nie mamy pomysłu na prezent dla babci i dziadka, a nie chcemy kupować niepraktycznych, zbierających kurz bibelotów, to tekstylia zawsze się sprawdzą. Poza pościelą, dobrym pomysłem mogą okazać się również: ręczniki, obrusy czy ciepły, miły w dotyku koc. Praktyczne prezenty, które można wykorzystać na co dzień nie tylko cieszą najbardziej, ale są również w zgodzie z aktualnie panującymi trendami na ekologię i ruch less waste. Less waste – czyli taki styl życia, który polega na generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów. W ten trend wpisują się właśnie praktyczne prezenty, które możemy wykorzystać na co dzień. A bez względu na prezent, pamiętajmy po prostu o złożeniu płynących z serca życzeń, ponieważ dla kochanych dziadków najważniejsze jest to, że o nich pamiętamy.